BADANIE EMG

Pierwsza prywatna Pracownia Elektromiografii -EMG i potencjałów wywołanych  w Częstochowie i okolicach. Badania wykonujemy aparatami najnowszej generacji – KEYPOINT FOCUS EMG/CNS/EP firmy Alpine Biomed i Neuro – EMG – Micro firmy Neurosoft.

Pracownia oferuje szeroki zakres badań nerwów i mięśni , krótkie terminy oczekiwania na badanie oraz przystępne ceny. Badania są pomocne w diagnostyce chorób nerwowo – mięśniowych .
W procedurach używane są elektrody jednorazowego użytku.

Badania wykonuje wykwalifikowany personel z długoletnim stażem pracy w Pracowni EMG.

Pracownia współpracuje z EUROPEJSKIM CENTRUM CHIRURGII RĘKI.

Współpracuje także z Centrum Artroskopii, Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej ORTHOmedyk

Oferta:
1). Przewodnictwo we włóknach ruchowych i czuciowych nerwów obwodowych ( diagnostyka zespołów cieśni np. nadgarstka, kanału nerwu łokciowego, kanału Guyona, uszkodzeń pojedynczych nerwów, polineuropatii).
2). Ocena uszkodzeń rdzeniowych korzeni nerwowych ruchowych i czuciowych np. w przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa o charakterze korzeniowym.
3). Ocena uszkodzeń nerwu twarzowego.
4). Diagnostyka schorzeń mięśni ( różnicowanie uszkodzeń neurogennych mięśni od pierwotnie mięśniowych).
5). Ocena zaburzeń transmisji nerwowo – mięśniowej, np. w miastenii
6). Diagnostyka schorzeń uszkadzających motoneurony rogów przednich rdzenia kręgowego, np. w SLA.
7). Potencjały wywołane / wzrokowe, słuchowe, P 300, SSR /

Informacja dla pacjentów:
Badanie EMG jest stosowane w diagnostyce obwodowego układu nerwowego i chorobach mięśni.
Badanie przewodnictwa nerwów i korzeni rdzeniowych wykonuje się za pomocą elektrod powierzchniowych, przyklejanych do skory pacjenta, natomiast mięśni za pomocą elektrod igłowych. Używane do badań elektrody są wyłącznie jednorazowego użytku.

Przygotowanie pacjenta do badania:
Przed badaniem pacjent może zażywać leki oraz spożywać posiłki.
Przeciwwskazaniem do badania przewodnictwa nerwowego jest wszczepiony pacjentowi rozrusznik serca, rany oraz obrzęk skóry w miejscu badania.
W przypadku badania mięśni przeciwwskazaniem jest zażywanie leków znacznie zmniejszających krzepliwość krwi.(np. Acenocumarol). Przed wykonaniem badania pacjent nie powinien stosować kremów i balsamów na skórę. Po badaniu pacjent może powrócić do codziennej aktywności.